طراحی شهرک لاوین

موقعیت: کردان- بهارک

طراح: گروه فنی و مهندسی ویلاوایت

مساحت زمین: 3800 متر مربع

سبک: مدرن

وضعیت: اتمام پروژه

با توجه به تغییر سبک زندگی امروز و شهرنشینی افراد، همه ما نیاز به فضای آرام و به دور از هیاهوی شهری داریم تا آخر هفته را در آن، در کنار خانواده سپری کنیم. و از طرفی دیگر با توجه به اینکه ممکن است استفاده از ویلا فقط به زمان آخر هفته و یا تعطیلات محدود می گردد پس همواره به دنبال جایی هستیم که دارای امنیت بالایی باشد و چه جایی بهتر از شهرک های ویلایی!

یکی از مناطقی که طی سالیان گذشته توجه بسیاری از شهرنشینان را به خود جلب کرده و ساخت وساز و سرمایه گذاری در آن به سرعت گسترش یافته است منطقه کردان است. یکی از محله های معروف کردان که طی این سالها به رونق زیادی دست یافته منطقه بهارک است. پس از گذشتن از کوچه باغهای بهارک کردان ما به مجموعه شهرک لاوین می رسیم که در میان انبوهی از درختان چنار خودنمایی می کند.

با توجه به خواسته کارفرما و سلیقه ایشان مبنی بر هالیوودی بودن طراحی و دیدگاه غربی داشتن مجموعه، طراح طرح پیش رو را پیشنهاد نمود. استفاده از متریال فلز دراین مجموعه در کنار رنگ سبز پوشش گیاهی، وجود چراغ ها و آویز ها، استفاده از المان های نوری دردرون مجموعه از ویژگی های این شهرک می باشد. با توجه به فضای محدود شهرک و نیاز به فضایی برای تجمع مالکان هر قطعه در صورت لزوم، از فضای پشت بام نگهبانی به عنوان روف گاردن وفضایی برای تجمع در نظر گرفته شد که خود تبدیل به یکی از پتانسیلهای قوی مجموعه می باشد.