طراحی معماری و تاثیر آن در زندگی اجتماعی مردم کردان

سبک زندگی شهر و افزایش استرس در میان مردم باعث شده که بیشتر افراد به ساخت خانه های ویلایی روی آورند. به طور کلی هر انسانی ذاتاً تمایل عمیقی به بهره مندی از طبیعت دارد. به همین دلیل عناصر مرتبط با طبیعت را در محل سکونت خود به شیوه های مختلف وارد می کند. به عنوان مثال از چوب در طراحی معماری منزل یا دکور آن بهره‌مند می ‌شود یا از عناصری همچون گل و گیاه زینتی در محیط منزل استفاده می کند.

طراحی معماری

چرا ساخت ویلا در کردان پرطرفدار است؟

ساخت ویلا در کردان نیز علاقه مندی های انسان به طبیعت را به خوبی نشان می ‌دهد. محدوده کردان کرج از زمان گذشته تا کنون برای ساخت ویلا مورد توجه بوده است. این منطقه می ‌تواند در تمام ایام سال به ویژه آخر هفته ها و تعطیلات گزینه بسیار خوبی برای گذراندن اوقات فراغت باشد. اگر به طراحی معماری این منطقه دقت کرده باشید، متوجه می شوید که بیشتر خانه ها و ساختمان هایی که در این محدوده ساخته می شوند، از نوع ویلایی هستند.

بیشتر افراد در شهرهای بزرگ و آلوده تمایل دارند حداقل برخی از روزهای هفته را از هوای سالم و پاکیزه بهره‌مند شوند. به همین خاطر مردم شهر تهران در روزهای تعطیل و ایام پایانی هفته به سراغ شهرهای شمالی کشور، منطقه کردان، شهریار، دماوند و … می ‌روند. در واقع آن ها ضمن لذت بردن از فضای طبیعی و دل انگیز می ‌توانند اوقات خود را به بهترین شکل ممکن سپری کنند.

به طور کلی ساخت ویلا در کردان، دماوند، شهریار، لواسان و سایر مناطق خوش آب و هوا مورد توجه قرار می ‌گیرد. این مناطق فاصله بسیار کمی با تهران دارند و به همین خاطر می توانند گزینه خوبی برای ساکنین تهران باشند. منطقه کردان در 20 کیلومتری شهر کرج واقع شده و از نظر مسافتی موقعیت مناسبی با شهر تهران قرار گرفته است به گونه‌ای که هر فردی می تواند در این منطقه یک ویلای رویایی و ایده آل برای خود بسازد و از آن بهره‌ مند شود.

عوامل موثر در طراحی معماری کردان

همان طور که می دانید سبک معماری با توجه به نوع آب و هوا تعیین می ‌شود. البته عوامل و عناصر دیگر نیز می‌ توانند در این موضوع دخیل باشند اما تاثیر آب و هوا از سایر عوامل بر روی طراحی معماری به ‌مراتب بیشتر است.

برای طراحی معماری ویلا ابتدا یک زمین مناسب را خریداری کنید. زمین مناسب باید از نظر ویژگی های جغرافیایی، موقعیت و چشم انداز مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار بگیرد. ما به شما توصیه می کنیم برای خرید زمین ویلا با متخصصان مشورت داشته باشید.

منطقه کردان کرج از نظر آب و هوایی شرایط بسیار مناسبی دارد و ساخت ویلا در این منطقه در چند سال اخیر روند افزایشی داشته است. ضمن اینکه برای طراحی معماری این ویلاها از شیوه های مدرن و جدید استفاده می شود. تمام این الگوهای جدید و مدرن برای فروش ویلا در کردان مورد توجه قرار می گیرد.

طراحی معماری ویلا وایت

اهمیت محوطه بیرونی در طراحی معماری ویلا

به طور کلی ویلاها در فضای سبز و طراحی معماری از سایر ساختمان ها به خوبی تفکیک می شوند. این ساختمان ها دارای محوطه ای برای گذراندن اوقات فراغت هستند. محوطه ویلا در کردان به بهترین شکل ممکن توسط عناصر زینتی همچون گل و گیاه، باغچه، فواره، طراحی محوطه مناسب برای نشستن و … طراحی می گردد. این محوطه از زیبایی بی نظیری برخوردار بوده و معمولاً چندین برابر فضای داخلی ساختمان مساحت دارد. در واقع ویلاها به محوطه بیرونی بیشتر از محوطه درونی اهمیت می دهند.

البته ساخت و معماری محوطه درونی ویلا نیز همواره یکی از دغدغه های معماران ویلا به حساب می آید. با این وجود محوطه کمتری برای فضای درونی ویلاها در نظر گرفته می شود. چون فردی که به ساخت ویلا در مناطق خوش آب و هوا روی آورده، به دنبال لذت بردن از فضای طبیعت و گل و گیاه است. بنابراین تمایل دارد از محوطه ویلا لذت ببرد.

ویلا در کردان می ‌تواند در سبک های مختلف معماری همچون کلاسیک، مدرن و لوکس طراحی شود. این موضوع کاملاً به نظر و سلیقه افراد بستگی دارد. در واقع اینکه شما به دنبال چه سبک ویلایی برای لذت بردن از فضای سبز هستید، در انتخاب سبک معماری اهمیت بسیاری دارد.

 نکات مهم  برای خرید ویلا در کردان

هزینه ساخت ویلا در کردان یکی از نکاتی است که باید همواره مورد توجه افرادی قرار بگیرد که قصد دارند در این منطقه ویلا بسازند. سبک معماری، نوع متریال، فضای اختصاصی برای ساخت ویلا، طراحی ویلا، تزیین ویلا و… از جمله عواملی هستند که بر روی هزینه ساخت ویلا در کردان تأثیر زیادی دارند.

متریال و مصالح مورد استفاده در ساخت ویلا اهمیت بسیاری دارد.  منطقه کردان دارای آب و هوای کوهستانی است. بنابراین بخشی از سال را با نوسانات دمایی، باران، باد و … سپری می کند. از این رو مصالحی که در طراحی معماری ویلا در کردان مورد استفاده قرار می گیرند، باید از نظر مقاومتی در سطح بالایی قرار داشته باشند.

طراحی معماری ویلا در کردان چگونه است؟

معماری ویلا در کردان از سبک های مدرن تبعیت می کند. امروزه بیشتر افراد از الگوها و بافت های مدرن در ویلا استقبال می کنند. ضمن اینکه به تزیین و دکوراسیون محوطه ویلا اهمیت بسیار زیادی می دهند. در واقع ویلاها برای لذت بردن از فضای سبز طراحی می ‌شوند. به همین خاطر باید محوطه آن ها به بهترین شکل ممکن تزیین و طراحی شود.  برای طراحی ویلاها بهتر است از معماران متخصص و با سابقه کمک بگیرید.

سبک انتخابی شما برای طراحی ویلا نیز می تواند از ایده های سنتی و مدرن یا تلفیقی از هر دو انتخاب شود.

طراحی معماری در کردان

نحوه طراحی معماری در کردان

افراد متخصص و با تجربه می توانند در طراحی ویلا و ساخت ویلا بسیار کمک کننده باشند. این افراد با توجه به تجربه و تخصصی که دارند، باعث کمتر شدن هزینه ساخت ویلا در کردان می شوند. ضمن اینکه طراحی معماری ویلاها را مطابق با سلیقه و نظر شخصی شما انجام می دهند. بنابراین ویلای ساخته شده کامل با نظر شما طراحی شده و می تواند به مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت تبدیل شود.

منبع: www.vilawhite.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *