طراحی ویلای آقای همتیار

موقعیت: ولیان

طراح: گروه فنی و مهندسی ویلاوایت

مساحت زمین: 630 متر مربع

متراژ کل طراحی: 140مترمربع در دو طبقه

 سبک:  مدرن

وضعیت: در حال اجرا

با صنعتی شدن جوامع و زندگی شهری، ارزش و اهمیت خانه های ویلایی نیز در بین مردم بیشتر شده است. با توجه به فشار و مشکلات زندگی ، همواره مردم به دنبال فرصتی هستند که برای چند ساعت هم که شده از شهر و فضای زندگی روزمره خود فاصله بگیرند و تعطیلات خود را در فضایی آرام و خوش آب و هوا و به دور از آلودگی های شهری بگذرانند.

از طرف دیگر پشت بام سبز یا روف گاردن طرحی است که با توجه به محدود بودن زمین ها در حال حاضر از سوی مردم مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. چرا که علاوه بر فضای سبز ایجاد شده، دید متفاوت تری از محیط اطراف را به نمایش می گذارد.

ویلای جناب همتیار در روستای ولیان از توابع شهرستان ساوجبلاغ از آن دسته ویلاهایی است که نظر هر بیننده را به خود جلب کرده چرا که در محیطی آرام، به دور از هیاهوی شهری و تمام امکانات برای گذراندن تعطیلات را با وجود متراژکمی که دارد را ایجاد نموده است.

ویلا در دو طبقه هر طبقه 70 متر می باشد که در طراحی ویلا از خطوط صاف استفاده شده است. ویلا دو خواب که رو به فضای محوطه و استخر دارد و دارای تراس فوق العاده در طبقه اول، رو به کوه های اطراف است و همچنین فضای پشت بام به صورت روف گاردن طراحی شده است. در تراس طبقه همکف فضای استخر رو به پذیرایی است که در کنار آن فضای شومینه طراحی گردیده است. چه دلچسب است نوشیدن یک فنجان چای در کنار شومینه در عصر پاییز!