مصالح پرکاربرد در نمای ویلاهای کردان

برای ساخت ویلا در کردان می ‌توانید از نمونه سنگ های گرانیت، مرمر، مرمریت و تراورتن استفاده نمایید. البته ما استفاده از سنگ های آهکی را به دلیل انحلال قابل توجه گزینه مناسبی برای ساخت نمای ویلاهای کردان نمی دانیم. سنگ نماهای ساختمانی از نظر جنس و متریال با هم تفاوت قابل توجهی دارند و برخی از سنگ نماها دارای مقاومت بیشتری نسبت به دیگر سنگ نماها هستند.

نمای ویلاهای کردان

سنگ ها مصالح پرکاربرد برای نمای ویلاهای کردان

با این وجود اغلب سنگ هایی که برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می ‌گیرند، از درجه مقاومتی نسبتاً بالایی برخوردارند و می توانند گزینه خوبی برای ساخت نما باشند.  سنگ ها با تنوع رنگی در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو شما می ‌توانید تناسب و توازن لازم در دکوراسیون محیط ویلا را در میان سایر مواد و مصالح به کار گرفته شده برای ساخت ویلا به وجود آورید.

نماهای آجری  در میان مردمان مناطق کوهستانی جزء مصالح پرمصرف هستند و برای ساخت نمای ویلاهای کردان پیشنهاد می شوند. مسئله زیبایی و تنوع در مصالح برای ساخت ویلاهای کردان نیز اهمیت بسیاری دارد. چون این مسئله بر روی فروش ویلا در کردان تاثیر قابل توجهی داشته است. سنگ ها می‌ توانند از نظر رنگی نیز با هم تفاوت قابل توجه داشته باشند، بعضی از سنگ ها به تم های تیره و برخی از آن ها به تم های روشن گرایش بیشتری دارند. شما می توانید با توجه به سبک اجرایی دکوراسیون ویلا، رنگ ها و تم های مناسب برای آن ها را انتخاب کنید.

برای انتخاب مصالح مناسب ساخت ویلا بهتر است از متخصصان و مشاوران با تجربه کمک بگیرید. هر منطقه با توجه به آب و هوایی که دارد، نوع مطالب و متریال مناسب خود را تعیین می کند. در واقع این مصالح و متریال باید بتوانند محافظت کننده خوبی از ساختمان در برابر سایر عوامل جوی و محیطی باشند.

آب و هوای منطقه کردان عامل مهم برای تعیین مصالح

منطقه کردان جزء مناطقی با آب و هوای بسیار مطلوب دسته بندی می گردد. در واقع در این منطقه خبری از زمان زمستان‌ های سخت و طولانی نیست اما نوسانات دمایی ناچیز را تجربه می کند. همچنین در بیشتر فصل ها شاهد ریزش باران هستیم. بنابراین سطح رطوبتی این منطقه خوش آب و هوا در حد نسبتا بالایی قرار دارد. این موضوع در انتخاب نمای ویلاهای کردان تاثیر بسیاری داشته است. به عنوان مثال اگر قرار باشد شما در منطقه شمال اقدام به ساخت و ساز ویلا نمایید، باید شرایط رطوبتی شهرهای شمالی را مد نظر قرار دهید.

قطعاً انتخاب مواد و مصالح چوبی یا فلزی در برابر رطوبت بالای هوای شمال نمی ‌تواند گزینه مناسب و با دوامی باشد. البته این موضوع برای نمای ویلاهای کردان نیز تقریباً صحت دارد. ساخت و سازهای چوبی یا فلزاتی که در برابر آب و رطوبت دوام چندانی ندارند، برای ساخت ویلا در کردان گزینه مناسبی نیستند. برای ساخت نمای ویلاهای کردان سنگ ها گزینه مناسبی هستند. چون می توانند در برابر سایر ناملایمات جوی حفاظت خوبی داشته باشند.

نمای ویلاهای کردان

این مقاومت در برابر عناصر جوی همچون باد، باران، طوفان، نور خورشید، یخ زدگی، مه، شبنم و آلاینده های محیطی و گرد و غبار است. سنگ ها می‌ توانند تا سال‌ های سال گزینه مناسب و درخوری برای حفاظت از ساختمان در برابر سایر عوامل محیطی و جوی باشند. هر نوع مصالح و موادی بعد از گذشت سال های متمادی دچار تخریب، ریزش و لغزش می ‌شود اما اگر مواد متناسب با نوع آب و هوا انتخاب نشده باشند، تخریب در همان روزهای ابتدایی ساخت و ساز خود را نشان می دهد و صاحب ویلا را دچار خسران و ضرر مالی خواهد کرد.

شیشه در نمای ویلاهای کردان

نمای شیشه ای در طراحی ویلای لاکچری بسیار مورد توجه قرار می گیرد. مصالحی همچون سنگ برای محیط بیرونی ویلای کردان همچون نما مورد استفاده قرار می گیرد، شیشه ها نیز در فضا سازی محیط داخلی ساختمان ویلا نقش بسیاری دارند. ضمن اینکه ایده های نورپردازی محوطه سازی ویلا در کردان را نیز بسیار جذاب و زیبا می کنند و به همین علت از مصالحی نظیر شیشه در ساخت و ساز ویلا بسیار استقبال می شود. این کار باعث نمایان کردن معماری مدرن در نمای ویلا می گردد.

شیشه ها می توانند در طراحی باغ ویلا نیز همچنان کارایی داشته باشند. استفاده از شیشه با توجه به آب و هوای ملایمی که در منطقه کردان برقرار است، گزینه ای بسیار مناسب و بهینه است.

نکات مهم برای ساخت و ساز نمای ویلاهای کردان

اگر چه سبک معماری ویلا،  نوع مواد و متریال به کار گرفته شده در ساخت و ساز ویلا را مشخص می کند اما عوامل دیگری نیز در انتخاب مواد و متریال ویلا تاثیر بسیاری دارند. برای نمای ویلاهای کردان باید به سبک معماری، نوع آب و هوا، وضعیت آلاینده ها و سایر موارد توجه کرد. در واقع مصالح و شیوه نماکاری در منطقه کردان باید به گونه ای باشد که بتواند از مقاومت و دوام کافی در برابر شرایط مختلف جوی برخوردار باشد. مصالحی همچون چوب در طراحی معماری ویلا کردان مورد استفاده قرار نمی گیرند، البته چوب پلاستیک های مقاوم می توانند برای طراحی کفپوش فضای بیرونی یا داخلی ویلا استفاده شوند.

نمای ویلا در کردان

نمای ویلاهای کردان مانند دیگر مناطق کشور اهمیت زیادی دارد. اگرچه در منطقه کردان خبری از بارش ‌های جوی طولانی ‌مدت نیست اما این منطقه خوش آب و هوا نیز بارش های بسیاری را تجربه می ‌کند، بنابراین مقاوم ‌سازی و انتخاب مواد مناسب برای ساخت ویلای سبک کردان اهمیت بسیار زیادی دارد.

همچنین منطقه کردان علاوه بر بارش باران، در برخی از ایام بارش برف را نیز تجربه می کند. بنابراین درزبندی بین سطوح مختلف حائز اهمیت می گردد.  به طور کلی نوسانات دمایی بیشترین تاثیر را بر روی ساختار مواد و مصالح به کار گرفته شده دارند. از این رو باید این نوع مواد و مصالح از نظر دوام، استحکام و مقاومت در برابر سایر عوامل مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرند. چون در این صورت می ‌توانند دوام لازم را برای صاحبان ویلا به وجود آورند و تا سال های سال بدون لغزش، ریزش و تخریب مورد استفاده واقع شوند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *