آشنایی با چند متریال برای نمای ویلاهای کوچک

در طراحی ویلا، ساختن نما از عناصر مهم در ساخت و ساز ویلا می باشد. به عنوان مثال برای ساخت ویلا می‌ توانیم مساحت و محدوده بسیار کوچکی را انتخاب کنیم. در چنین شرایطی انتخاب مصالح برای ساخت و ساز و نمای ویلای کوچک اهمیت بسیاری دارد. چون متریال و مصالح می تواند مقاومت لازم در برابر شرایط جوی نامطلوب و عوامل محیطی را ایجاد کند. البته عایق بندی و ایمن ‌سازی نمای ویلای کوچک نیز مانند سایر ساخت و سازهای شهری اهمیت بسیار زیادی دارد.

نمای ویلای کوچک

اهمیت مصالح برای نمای ویلای کوچک

در طراحی ویلا، یکی از مباحثی که در نمای ویلای کوچک مورد اهمیت قرار می گیرد، عدم وجود درز و شکاف در نماهای بیرونی ساختمان ویلاست. نبود درز و شکاف از ورود گرما، سرما، رطوبت، آب باران، جریان هوا و … به فضای داخلی ویلا جلوگیری می کند. این موضوع در مصرف انرژی تاثیر قابل توجهی دارد. ساختمان هایی که در نما دچار درز و شکاف شده‌ اند، با مسائلی همچون نفوذ رطوبت و ورود جریان هوا روبه رو می شوند. در چنین شرایطی ممکن است تعدیل دما در محیط ساختمان ویلا به خوبی برقرار نشود.

به عنوان مثال اگر در فصل زمستان قرار دارید و نمی توانید مصرف بهینه انرژی را تجربه کنید، احتمالاً با درز و شکاف نمای ساختمان مواجه هستید. تبادل هوا از طریق درز و شکاف نمای ساختمان می تواند مصرف انرژی گرمایی در محیط ساختمان را افزایش دهد و همچنین باعث بر هم خوردن تعادل دمایی در هوای داخلی ساختمان ویلا شود.

در فصل تابستان نیز ورود جریان هوا به نمای داخلی ساختمان از خنک شدن محیط داخلی ویلا جلوگیری به عمل می‌ آورد. در نتیجه دستگاه خنک کننده باید مدت زمان طولانی تری مورد استفاده قرار بگیرد. تمام این مسائل قاعده مصرف انرژی در ساختمان ویلا را دچار نوسان شدید می کند و .مصرف انرژی گرمایی و سرمایی را افزایش می دهد بنابراین اگر در انتخاب متریال و مصالح برای نمای ویلای کوچک دقت به خرج داده باشید، احتمالاً تعادل دمایی مناسبی را در ساختمان برقرار خواهید کرد و در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید.

نمای ویلای کوچک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

مصالح ساختمانی که به عنوان نمای ویلاهای کوچک یا بزرگ انتخاب می شوند، ظرفیت گرمایی متفاوتی دارند.. ضمن اینکه ضریب انتقال حرارت در این متریال ها با هم تفاوت قابل توجهی دارد برخی از متریال ها عملکرد حرارتی خوبی دارند و از این نظر می توانند تعدیل مناسبی را در مصرف انرژی ساختمان به وجود آورند. برای نمای ویلای کوچک مصالح و متریالی را مورد استفاده قرار دهید که دارای ضریب انتقال حرارتی کمی هستند. این مواد و مصالح می ‌توانند میزان مصرف انرژی را کاهش دهند.

مصالح و متریالی که برای نمای ویلای کوچک انتخاب می‌ شوند، باید یک عایق صوتی قدرتمند باشند. البته روستای کردان در وضعیت آرامی قرار دارد، با این وجود عایق های صوتی گزینه مهمی برای خرید و فروش ویلای کردان هستند.

ویژگی های استاندارد متریال نمای ویلای کوچک

مقاوم سازی در برابر زلزله یکی دیگر از ویژگی های مثبت مصالح و متریال ساختمانی است. این موضوع در مناطقی همچون کردان با توجه به وضعیت ناهمواری و شرایط زمین شناسی اهمیت به مراتب بیشتری پیدا می کند.

مقاومت در برابر یخ زدگی، آتش‌ سوزی، ضربه، فشار و … از دیگر نکات مهم برای استفاده از مصالح و متریال ساختمانی است. اگر در انتخاب متریال و مصالح نمای ویلای کوچک نکات مهم را مورد توجه قرار دهید، می توانید ایمنی لازم را برای ساکنین ویلا و نواحی مجاور فراهم نمایید.

مصالح و متریال باید از انعطاف قابل توجهی برخوردار باشند. در این صورت امکان استفاده از مصالح در نواحی مختلف ساختمان فراهم می گردد. ضمن اینکه این مصالح امکان شکل پذیری با ساختمان را دارند و به خوبی با آن تطبیق می‌ شوند.

نمای ویلای کوچک

 یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب مصالح سبک بودن آن ها می باشد. امروزه بحث ویلاهای سبک در ساخت و سازهای روستای کردان و سایر نواحی اهمیت بسیار زیادی دارد. منظور از ویلای سبک، ویلایی است که با مصالح و متریال سبک مورد ساخت و ساز قرار گرفته است. این ساختمان‌ها فشار کمی بر روی وضعیت و ساختار زمین‌ شناسی وارد می ‌کنند و از زلزله، حرکات زمین، فعال شدن گسل و … جلوگیری به عمل می آورند.

اگر چه ویلاها ارتفاع کمتری نسبت به آسمان خراش ها دارند اما امروزه ویلاها نیز از ارتفاع قابل توجه برخوردار هستند. بنابراین مصالحی که برای ساخت ویلا مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید امکان اجرا در ارتفاعات بالاتر را داشته باشند.

چند متریال مهم و کاربردی برای نمای ویلای کوچک

سنگ طبیعی یکی از مصالح مفید و کارا برای نمای ویلای کوچک است. این سنگ ها در برابر شرایط جوی مقاومت قابل توجهی را نشان می دهند و می توانند سال های سال کاربردی باشند.

سیمان یکی دیگر از مصالحی است که در برابر شرایط جوی و محیطی مقاومت قابل توجهی دارد و کمتر نیاز به تعمیر، ترمیم و بازسازی پیدا می‌ کند. ضمن اینکه از عمر مفید برخوردار است.

ویلای سبک

سازه های مرتبط با آلومینیوم همچون کامپوزیت آلومینیوم نیز می تواند گزینه بسیار خوبی برای نمای ویلای کوچک باشند. این سازه ها سبک بوده و وزن زیادی را بر نمای ویلای کوچک تحمیل نمی کنند. ضمن اینکه ضد زنگ هستند و در برابر شرایط جوی و رطوبتی مقاومت خوبی دارند.

نماهای شیشه ای نیز برای ویلاهای کوچک کاربردی هستند. البته نماهای شیشه ای نیاز به مراقبت بیشتری دارند، به هر صورت این نماها برای تأمین زیبایی ویلا نقش قابل توجهی دارند.

نمای ویلای کوچک

رونق خرید و اجاره ویلا در کردان

خرید و فروش ویلا در کردان در سال ‌های اخیر رونق بسیاری گرفته است. این منطقه به دلیل وجود جاذبه های طبیعی و بناهای تاریخی منطقه کردان گزینه مناسبی برای خرید ویلا می باشد. بیشتر افراد برای بهره مندی از هوای مطبوع، طبیعت بکر، فضای کوهنوردی و محیط آرام، این منطقه را برای استراحت، تفریح، گردشگری و گذراندن اوقات فراغت انتخاب می کنند. البته ویلاهایی که در این منطقه ساخته می شوند، باید با آب و هوای منطقه تناسب داشته باشند. در غیر این صورت عمر کوتاهی دارند و فرد مالک را نیز متضرر خواهند کرد.

منبع: https://vilawhite.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *