تاثیر نور در ساختمان های ویلایی

ساختمان های ویلایی مانند سایر ساختمان ها باید طبق قوانین و اصول ساخت آماده سازی شوند. یکی از مباحثی که در ساخت و ساز ساختمان های ویلایی مورد توجه قرار می‌ گیرد، نورگیری این فضاها می باشد.  نور در ساختمان ویلایی اهمیت بسیاری دارد. به حدی که نمی توان آن را نادیده گرفت.

اهمیت نور در ساختمان ویلایی

فرض کنید شما برای لذت بردن از فضای طبیعت و گذراندن اوقات فراغت به ساخت ویلا در کردان مشغول شده اید. در چنین حالتی یکی از پارامترهایی که برای لذت بردن از فضای طبیعت و برقراری شرایط استراحت اهمیت پیدا می کند، نورگیری داخلی فضای ساختمان ویلا می باشد. این ویژگی می تواند محیط داخلی ساختمان ویلا را به یک فضای آرامش بخش برای سکونت و استراحت تبدیل کند.

نور در ساختمان ویلایی + ویلا وایت

منابع تامین کننده نور در فضای داخلی ویلاها

منبع نوری ساختمان ویلا می‌ تواند به شکل مصنوعی یا طبیعی تامین گردد. منبع طبیعی همان نور خورشید است که به شکل روزانه ساختمان ویلا را تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع جهت ساختمان میزان تامین نور در ساختمان ویلایی را مشخص می کند.

بیشتر معماران ویلا برای بهره مندی از نور بیشتر در فضای داخلی، از پنجره های بزرگ کمک می گیرند. این پنجره های بزرگ امکان دید وسیع و گسترده ای را برای بیننده فراهم می کنند. از این رو فردی که در فضای داخلی ساختمان ویلاست، می ‌تواند به کمک این پنجره ها از منظره باغ ویلا لذت ببرد. همچنین می تواند نظارت کافی را بر فضای ویلا داشته باشد.

پنجره های بزرگ باعث ورود نور بیشتر به فضای داخلی ویلا می شوند. به همین خاطر هیچ کدام از مشتریان تمایل ندارند ویلای لاکچری با نور بسیار کم خریداری کنند. در واقع اگر ویلا از نظر تامین نور وضعیت مناسبی نداشته باشد، گزینه مناسبی برای خرید نخواهد بود.

منابع مصنوعی برای تامین نور در ساختمان ویلا

نور در ساختمان ویلایی می تواند با منابع مصنوعی نیز تامین گردد. البته با توجه به اینکه برخی از ساختمان ها به شکل طبیعی نمی توانند از نور خورشید بهره مند شوند، منابع نور مصنوعی اهمیت پیدا می کنند. هر چند که تامین نور در ساختمان ویلایی به کمک منابع مصنوعی بیشتر برای حفظ زیبایی و تزیین ویلا مورد توجه قرار می گیرد.

در برخی از موارد ممکن است ساختمان ویلا به هر دلیلی از نور طبیعی خورشید بی بهره باشد. در چنین شرایطی تامین نور داخلی فضای ویلا از طریق منابع مصنوعی انجام می گردد. به عنوان مثال در  فضای داخلی ویلاها از لامپ های مخفی استفاده می شود. لامپ های مخفی معمولاً در دیوارها، سقف یا دکورهای مختلف ویلا جایگذاری می شوند. همچنین برای تزیین و تامین نور در فضای ویلاها از لامپ های مناسب برای محوطه آشپزخانه، اتاق، سالن و … استفاده می گردد.

اهمیت ایده های نورپردازی در ساخت ویلا

در محیط هایی همچون تراس و بالکن نیز به ایده‌های نورپردازی ویلا نیاز دارید. این فضاها می ‌توانند طراحی ویلای لاکچری را جذاب‌تر نمایند. همان طور که می دانید یکی از الگوهای مدرنیته در معماری ویلاهای امروزی استفاده از ایده های نورپردازی است. در واقع یک ویلا علاوه بر اینکه با محوطه سازی ویلا، معماری مدرن و … معرفی می گردد، نیاز به بهره مندی از ایده های نورپردازی نیز دارد. امروزه در هر ویلای ارزان و گران قیمتی این ایده ها به وفور استفاده می شود.

اگر از نمای بیرونی ساختمان به ویلا نگاه کنید، چراغ های به کار گرفته شده در فضای تراس و بالکن بیش از سایر نقاط خودنمایی می کنند. به همین علت ایده های نورپردازی در فضای داخلی و بیرونی ویلا مورد اهمیت قرار می‌ گیرند. واقعیت امر این است که الگوهای مدرنیته در معماری امروزی بیش از گذشته مورد توجه هستند.

نور در ساختمان ویلایی

ایده های جذاب نورپردازی در ویلاهای کردان

ویلاهای کردان نیز با ایده های نورپردازی بسیار مانوس هستند. از این رو ویلای شیک در کردان با ایده های نورپردازی معرفی می گردد. معمولاً هر نوع ویلایی در محدوده کردان از دو منبع نور طبیعی و مصنوعی برای نورپردازی فضای بیرونی و داخلی ساختمان ویلا بهره مند می گردد. این تلفیق نور باعث می شود، هزینه ساخت ویلا کاهش پیدا کند. در واقع زمانی که از نور در ساختمان ویلایی بهره مند می شویم، می ‌توانیم صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشیم.

ویلاهایی که در مقابل نور خورشید ساخته شده اند، می توانند جاذب خوبی برای نور خورشید باشند. در نتیجه از مصرف انرژی بیش از اندازه برای تامین نور یا گرما در فصل زمستان جلوگیری خواهد شد.

نور در ساختمان ویلایی - وبلا وایت

با ایده های نورپردازی می توان زیبایی، جلوه و جذابیت ساختمان ویلا را افزایش داد و شانس فروش ویلا در کردان را بالاتر بود.

بسیاری از معماران برای بهره مندی بیشتر از نور، از ترفندهای دکوراسیون کمک می گیرند. اگر شما رنگ های روشن را برای رنگ آمیزی فضای داخلی ساختمان ویلایی انتخاب کرده باشید، می توانید نور در ساختمان ویلایی را به خوبی تامین کنید. در واقع دیوارهای روشن می توانند بازتاب بهتری از نور در فضای داخلی ویلا انجام دهند و تامین کننده خوبی برای دکوراسیون داخلی ویلا باشند.

معماری ساختمان می تواند به شکل مخصوصی نور ورودی به فضای داخلی ویلا را مدیریت  کند. با توجه به اینکه ویلاها در مرکز توجه هستند و از فروش خوبی برخوردار می باشند، باید از الگوهای مدرنیته به ویژه نورپردازی کمک بگیرند.

منبع: https://vilawhite.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *