10 نکته ی مهم در محوطه سازی ویلا در کردان

یکی از مهم ترین عامل هایی که کمک میکنند ویلایی که در حال ساخت آن هستید چشمگیر و زیبا جلوه کند و در چشم بیننده بسیار جذاب و دیدنی به نظر بیاید محوطه سازی ویلا است. این امر خصوصا در طراحی ویلا در کردان خود را نشان می دهد و می توان به کمک محوطه سازی ویلاها را لوکس تر و شیک تر جلوه داد. هر چقدر که محوطه سازی یک ویلا زیباتر باشد قطعا مشتری ها زودتر آن را می پسندند و در نتیجه برای فروش آن مشکلی پیش نخواهد آمد. این امر در تمامی کشورهای دنیا و شهرهای آنها امری مهم تلقی شده و به خوبی در طراحی ها به آن می پردازند.

محوطه سازی ویلا در کردان

برای نمونه شهر دبی در امارات یکی از لوکس ترین و گران قیمت ترین شهرهای دنیا است و اکثر ویلاهایی که در این شهر طراحی و اجرا شده اند از محوطه های بیرونی بسیار دلپذیر و جذابی بهره می برند. به طور کلی می توان گفت که طراحی فضای بیرونی در ویلاها دارای المان های متعددی بوده و لازم است با بهره گیری درست از آنها به جذابیت های طراحی بیفزاییم. در حالت کلی ورودی و نمای بیرونی و محوطه ی هر ویلا نخستین چیزی است که در طراحی آن به چشم می آید و می بایست نهایت دقت و سلیقه را برای آن به کار برد. در این مطلب قصد داریم تا به 10 نکته ی مهم در مورد محوطه سازی ویلا در کردان بپردازیم. با ما همراه باشید.

نکته های مهم در محوطه سازی ویلا در کردان

برای این که ویلایی که در حال ساخت آن هستید از همه نظر منحصر بفرد و دیدنی باشد می بایست در طراحی ویلا و خصوصا طراحی قسمت بیرونی که همان محوطه سازی ویلا در کردان را شامل می شود نکته هایی را رعایت کنید. این نکته ها به شرح زیر هستند:

 1. دقت در طراحی ورودی ویلا
 2. بهره گیری از فضاهای سبز چشم نواز در محوطه سازی ویلا در کردان
 3. بهره گیری از استخر برای زیباسازی محوطه ی بیرونی
 4. بهره گیری از آلاچیق برای چشمگیر کردن محوطه ی بیرونی ویلا
 5. بهره گیری از نورپردازی های جذاب و چشم نواز برای محوطه سازی ویلا در کردان
 6. بهره گیری از آبنماهای تزئینی در محوطه ی بیرونی ویلا
 7. استفاده از گودال آتش برای زیبا سازی محوطه ی بیرونی ویلا
 8. بهره گیری از سنگ فرش برای محوطه ی بیرونی ویلا
 9. استفاده از پل ها و راه های میانبر در وسط فضای سبز و جویبارهای محوطه
 10. استفاده از پستی بلندی ها در طراحی محوطه ی بیرونی ویلا

در ادامه به بررسی کوتاه هر یک از این نکته ها می پردازیم.

دقت در طراحی ورودی ویلا

همانطور که گفتیم ورودی هر ویلا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ورودی نخستین جایی است که به چشم بیننده می آید و اگر طراحی آن به صورت اصولی صورت گرفته باشد می تواند در جلب توجه، بسیار موفق عمل کند. دخیل کردن طبیعت در ورودی می تواند ایده ی خوبی باشد تا فرد بیننده در بدو ورود احساس آرامش داشته باشد.

بهره گیری از فضاهای سبز چشم نواز در محوطه سازی ویلا در کردان

یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین المان ها برای محوطه سازی ویلا در کردان را می توان فضای سبز دانست. معمولا این در همه ی ویلاها به چشم می خورد و سبب زیبایی بخشی به محوطه ی بیرونی آنها می شود. رعایت تناسب در استفاده از فضاهای سبز و نیز طراحی درست و دقیق آنها می تواند بسیار راهگشا باشد. استفاده از درختچه های تزیینی در گلدان های زیبا در اطراف محوطه می تواند سبب دلپذیر شدن فضا شود. همچنین بهره گیری از گل ها و گیاهان زیبا و درخت های میوه یا دارای برگ سبز در این فضاهای سبز می تواند ایده ی خوبی برای تزیین محوطه ی بیرونی باشد.

بهره گیری از استخر برای زیباسازی محوطه ی بیرونی

استخرها یکی از فاکتورهایی هستند که به زیبایی و لوکس شدن فضا کمک شایانی می کنند. استخر محل خوبی برای ریلکس کردن، بهره مندی از تفریحات آبی و غیره بوده و به علاوه حتی اگر نخواهید در آن به شنا بپردازید یا به طور کلی از آن استفاده کنید تنها حضورش باعث به وجود آمدن حس آرامش و زیبایی خواهد شد.

محوطه سازی ویلا در کردان

بهره گیری از آلاچیق برای چشمگیر کردن محوطه ی بیرونی ویلا

یکی از فضاسازی های مرسوم در محوطه سازی ویلا در کردان را می توان آلاچیق به حساب آورد. به طور کلی آلاچیق ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نظر و سلیقه ی فرد و نیز وضعیت جوی و بسیاری از عامل های دیگر برای بهره گیری در محوطه ی بیرونی ویلا انتخاب می شود.

بهره گیری از نورپردازی های جذاب و چشم نواز برای محوطه سازی ویلا در کردان

یکی از بهترین تکنیک هایی که میتوانید برای محوطه سازی ویلا در کردان از آن بهره بگیرید استفاده از نورپردازی است. این امر خصوصا در شب ها بسیار جذاب بوده و می تواند زیبایی وصف ناپذیری برای ویلای شما به ارمغان بیاورد. خصوصا که اگر این نورپردازی ها در نزدیکی محوطه ی استخر باشند شما میتوانید از منظره ی بی نظیر انعکاس نور روی سطح آب لذت ببرید.

بهره گیری از آبنماهای تزئینی در محوطه ی بیرونی ویلا

آبنماها را می توان در ویلاهای کوچک تر و با فضایی کمتر مورد استفاده قرار داد. عموما آبنماها بیشتر در سبک های مدرن مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از گودال آتش برای زیبا سازی محوطه ی بیرونی ویلا

گودال های آتش در فضای بیرونی ویلا قرار داشته و به کمک لوله های گاز می توانید از حرارت آتش و گرما بهره مند شوید. عموما اطراف آن جایی برای نشستن و لذت بردن از فضا هم تعبیه می شود.

بهره گیری از سنگ فرش برای محوطه ی بیرونی ویلا

با کمک سنگ فرش ها خیلی راحت می توان راه ورودی محوطه ی بیرونی را به ساختمان ویلا متصل کرد. استفاده از سنگ فرش ها بسیار رایج بوده یکی از نخستین انتخاب ها برای استفاده در راه ورودی هستند.

استفاده از پل ها و راه های میانبر در وسط فضای سبز و جویبارهای محوطه

یکی از فضاهای جذابی که می توانید در محوطه ی بیرونی ایجاد کنید پل های کوچک و تزئینی هستند که روی جویبارهای جاری در محوطه ی بیرونی ویلا احداث می شوند. این فضاها کمک شایانی به زیباتر شدن محوطه کرده و می توان از آنها برای محوطه سازی ویلا استفاده کرد.

کردان

استفاده از پستی بلندی ها در طراحی محوطه ی بیرونی ویلا

عموما ویلاهایی که ساخته می شوند در یک سطح صاف قرار داشته و از پستی و بلندی بی نصیب هستند. حال اگر بخواهیم در طراحی محوطه ی بیرونی ویلا کمی خلاقیت را چاشنی کار کنیم می توانیم این طراحی های معمول را کنار زده و در عوض آن طراحی جسورانه ای ارائه دهیم و ویلا را دارای فراز و نشیب طراحی کنیم.

محوطه سازی ویلا در کردان

می توانید ساختمان اصلی را در ارتفاع های بالاتر به نسبت سایر محوطه ی بیرونی در نظر بگیرید تا علاوه بر اینکه در هنگام بارندگی و جاری شدن آب شیب درستی بر محیط حکمفرما باشد اشراف بر محوطه هم به خوبی صورت گیرد و در یک نگاه بتوانیم کل محوطه ی بیرونی را زیر پا داشته باشیم و از دیدن آن لذت ببریم.

2 پاسخ
 1. رایان
  رایان گفته:

  مواردی رو که فرمودین بسیار کاربریه
  ممنونم از ویلا وایت به خاط این محتوای جامه و کاملشون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *