چرا باید قبل از خرید ویلا در منطقه کوهسار استعلام های آن را اخذ نمایید؟

 قبل از خرید ویلا در کوهسار و خرید ویلا در کردان نیاز است تا یک سری از استعلام های لازم را اخذ کنید. در صورتی که نسبت به این موضوع بی تفاوت باشید، بعدها برای شما مشکل جدی به وجود خواهد آمد و بدون در نظر گرفتن هزینه هایی که کرده اید، باید نسبت به خالی کردن آن اقدام کنید. از این رو اخذ انواع استعلام ضرورت پیدا می کند.

قبل از خرید ویلا در کوهسار این استعلام ها را باید اخذ کنید

اهمیت دریافت استعلام های مختلف بسیار ضروری است و نباید به آن ها بی تفاوت باشید. در واقع شما در این کار باید شش دانگ حواستان را به کار بگیرید تا بعدها برای شما پشیمانی به بار نیاید. پس با دقت بالایی نسبت به هر کدام از استعلام‌ هایی که بیان خواهیم کرد، اقدامات لازم را داشته باشید. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

خرید ویلا در کوهسار

 1. بررسی مجوز پیمانکار

متاسفانه خیلی از افراد با دیدن قیمت ‌های ارزان ویلا، سریع برنامه‌ ریزی های لازم را مبنی بر خرید آن می گیرند. در این شرایط نباید به هیچ عنوان احساسی تصمیم بگیرید. در اولین مرحله باید مجوزهای مربوط به پیمانکار را مورد بررسی قرار دهید. این مجوزها باید ارزش قانونی داشته باشند؛ در غیر این صورت هیچگونه اعتباری نخواهند داشت و اگر بی گدار به آب بزنید، ممکن است دیگر نتوانید آن را جبران کنید.

علاوه بر بررسی مجوز پیمانکار برای خرید ویلا در کوهسار از استعلام مجوزهای فروشنده و مشاور املاک نیز غافل نشوید.

 1. بررسی قیمت ویلاهای اطراف

مورد دیگری که توجه زیادی را می طلبد، این بوده که قیمت ویلاهای اطراف را مورد بررسی قرار دهید. ممکن است یک فروشنده به شما قیمت گرانی پیشنهاد دهد؛ از این رو از چند مشاور املاک و همچنین چند همسایه بپرسید که نرخ فروش ویلا در این اطراف به چه صورت است.

اگر قیمت ها از قیمت پیشنهاد شده به شما بسیار ارزان تر بود، پس فروشنده می خواهد سر شما کلاه بگذارد. عکس این قضیه نیز صدق می کند. یعنی اگر فروشنده قیمت بسیار پایینی را پیشنهاد داد نیز باید شک کنید؛ چرا که ممکن است قصد کلاه گذاشتن بر سر شما را داشته باشد.

 1. گرفتن استعلام از اداره منابع طبیعی

اکثر تصمیمات انسان به گونه ای هستند که به محیط زیست آسیب وارد می کنند. برخی اوقات افراد برای ساخت ویلا کاربری ها را تغییر می دهند و در محیط های ممنوعه اقدام به ساختن ویلا می کنند. به همین علت شما قبل از خرید ویلا در کوهسار باید نسبت به دریافت استعلام از اداره منابع طبیعی اقدامات لازم را به انجام برسانید.

اداره منابع طبیعی به شما خواهد گفت که آیا ویلا در محدوده شهری ساخته شده است یا خیر. اگر ویلا در زمین های کشاورزی ساخته شده باشد، نوعی تخلف به حساب می آید. به همین علت باید از خرید صرف نظر کنید و به دنبال انتخاب یک ویلای دیگر باشید.

 1. گرفتن استعلام از اداره بنیاد مسکن

علاوه بر اخذ استعلام از اداره منابع طبیعی، باید برای گرفتن استعلام از اداره بنیاد مسکن نیز خودتان را آماده کنید. اگر از این موضوع بسیار ساده عبور کنید، ممکن است به دام کلاهبرداران و سودجویان بیفتید و هیچ راه برگشتی برای شما نباشد. از دیگر مشکلاتی که ممکن است توسط فروشندگان و یا سازندگان به وجود بیاید این بوده که ویلای مورد نظر در بافت محل ساخته نشده باشد.

همانطور که اشاره شد برای متوجه شدن این موضوع باید به اداره بنیاد مسکن مراجعه کنید. اگر می خواهید خیالتان از بابت خریدتان راحت باشد، فرد متصدی باید به شما بگوید که تمامی موارد از جمله آب، برق و گاز دقیقا در بافت محل واقع شده هستند.

نتیجه ای به غیر از این مورد یعنی پیمانکار ویلا را در بافت محل نساخته است و راه های غیر قانونی را در پیش گرفته است. از این رو حتما باید از خرید آن صرف نظر کنید؛ مگر اینکه به دنبال دردسر باشید.

خرید ویلا در کوهسار

 1. گرفتن استعلام از اداره اوقاف قبل از خرید ویلا در کوهسار

از دیگر مواردی که قبل از خرید ویلا در کوهسار باید استعلام آن را بگیرید، اداره اوقاف است. چرا که ممکن است فردی قبل از مرگ خود زمین را وقف کرده باشد. یعنی ممکن است آن را به منظور ساخت مسجد، مدرسه و یا یک سازمان خیریه اهدا کرده باشد. در این صورت هر گونه عملی غیر از این موارد غیر قانونی بوده و هیچگونه مجوزی ندارد. شما نباید به هیچ عنوان زیر بار خرید این دسته از ویلاها بروید؛ وگرنه با مشکلات گسترده ای روبه رو خواهید شد.

 1. تعداد مالکان ویلا

ممکن است افراد مختلفی صاحب یک ویلا باشند، ولی شما تنها با یکی از آن ها صحبت کرده باشید و فقط یک نفر طرف قرارداد شما بوده باشد. اگر بعد از استعلام های لازم فهمیدید که مالک یک ویلا چندین نفر هستند، باید در بستن قرارداد تمامی آن ها حضور داشته باشند و یا دست کم رضایت آن ها اخذ شده باشد. در غیر این صورت کاری از پیش نبرید و به دنبال مورد دیگری برای خرید ویلا در کوهسار باشید.

 1. دیگر استعلام هایی که باید اخذ شوند

استعلام هایی که اخذ می شوند، تنها به همین موارد ختم نمی شوند و گزینه های مهم دیگری را نیز به خود اختصاص داده اند؛ از جمله:

 • گرو بودن یا نبودن سند

گاهی اوقات ممکن است سند ویلایی که شما قصد خرید آن را دارید، در گرو به خاطر دریافت وام یا یک بدهی باشد ولی فروشنده شما را از این موضوع آگاه نکند. به عبارتی قصد اخاذی از شما را دارد. به همین علت سند ویلا باید کاملا آزاد باشد. در غیر این صورت برای خرید به هیچ عنوان اقدام نکنید که برای خودتان چاه خواهید کند.

 • استعلام سلامت ملک

مورد دیگری که بسیار پراهمیت است و نباید از آن غافل شوید، استعلام سلامت ملک است. برای استعلام سلامت ملک باید به مکان های مختلفی مراجعه کنید که از جمله آن ها می توانیم به گزینه هایی همچون بنیاد مسکن، منابع طبیعی، اداره اوقاف و همچنین ثبت اسناد ملکی اشاره کنیم.

ویلا وایت؛ گزینه ای امن برای خرید ویلا در کوهسار

اگر می خواهید یک ویلای مطمئن را خریداری کنید که از هیچ لحاظ مشکلی نداشته باشد، می توانید به مجموعه ویلا وایت مراجعه کنید. ویلا وایت با داشتن سال ها سابقه در این زمینه ویلاهایی را به شما برای خرید پیشنهاد می دهد که تمامی استعلام های لازم را اخذ کرده باشد و هیچگونه مشکلی در آن ها دیده نشود. پس با خیال راحت ویلای مد نظرتان را انتخاب کنید و باقی پروسه را به کارشناسان متخصص و باتجربه ما بسپارید.

خرید ویلا در کوهسار

سخن آخر

امروزه آمار خرید ویلا در کوهسار و کردان بسیار افزایش پیدا کرده است و افراد تمایل زیادی به دوری از شهر و آلودگی های موجود دارند. با افزایش آمار خرید و فروش نیز، ممکن است سودجویان نیز افزایش پیدا کنند. در این شرایط به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از نهایی کردن خرید خود استعلام های لازم را از اداره جات مربوط دریافت کنید تا خیالتان از بابت هر چیزی راحت باشد.

در این مطلب به بررسی استعلام های لازم پرداختیم که با مطالعه دقیق آن ها می توانید برای یک خرید موفقیت آمیز پیش قدم شوید و در پای معامله ترسی نداشته باشید.

1 پاسخ
 1. حامد
  حامد گفته:

  سایت خوبی دارین ومطالب کاربردی براتون ارزوی موفقیت میکنم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *