روش های طراحی و ساخت ویلای ارزان در کردان چیست؟

امروزه شاهد ویلا سازی در نقاط مختلف ایران هستیم و به نوعی تبدیل به یک سرمایه گذاری شده است. هزینه ساخت ویلا با توجه به تمامی پارامترهای تاثیرگذار بسیار بالا می‌باشد. از این رو افراد زیادی به دنبال ساخت ویلای ارزان هستند. ساخت ویلا با توجه به منطقه می‌تواند متفاوت باشد.

ساخت ویلای ارزان

به عنوان مثال ساخت ویلا در کردان در مقایسه با یک منطقه دیگر متفاوت خواهد بود. با عبور از تمامی این موارد قصد داریم تا با شما نکاتی را به اشتراک بگذاریم که از طریق آن‌ها می‌توانید نسبت به ساخت یک ویلای کم هزینه اقدام کنید.

چگونه ساخت ویلای ارزان را شروع کنم؟

برای اینکه بتوانید یک ویلا با هزینه کم را بسازید، در ابتدا باید یک کاغذ بیاورید و تمامی هزینه‌های که در ارتباط با آن هستند را بر روی کاغذ پیاده کنید. این هزینه‌ها می‌توانند شامل منطقه جغرافیایی، مصالح ساختمانی مورد نیاز و یا دستمزد کارگران باشد. بعد از اینکه تمامی هزینه‌ها را برآورد کردید، باید به دنبال راهی به منظور کمتر کردن این هزینه‌‌ها باشید. در ادامه شما را با بهترین و ایده‌آل‌ترین روش‌های این کار آشنا خواهیم کرد.

·سعی کنید متراژ زمین را کوچک‌تر انتخاب کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای ساخت ویلای اقتصادی این بوده که متراژ زمین را کوچک‌تر در نظر بگیرید. هر چقدر متراژ زمین بزرگ‌تر باشد، به برنامه‌ریزی بیشتر، مصالح بیشتر و در نهایت تعداد نیروهای بالاتری نیاز خواهد بود. افرادی که وظیفه ساختن ویلا را برعهده دارند، به روش‌های مختلفی می‌توانند دستمزد خود را دریافت کنند.

فرض کنید یک پیمانکار به صورت روزانه قصد دریافت دستمزد خود را دارد. هر چقدر متراژ افزایش پیدا کند، کارگران نیز باید مدت زمان بیشتری را صرف ساخت و ساز کنند. پس اگر کم جمعیت هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از زمین‌های کوچک‌تر استفاده کنید.

با توجه به اینکه قیمت مصالح ساختمانی بسیار بالاست، برای زمین‌هایی با متراژ بالاتر طبیعتا به مصالح بیشتری نیز نیاز خواهید داشت. پس با یک انتخاب درست، ساخت ویلای ارزان را شروع کنید.

·به ابعاد ویلا توجه کنید

دومین راه حلی که می‌توانیم از آن نام ببریم، کاهش ابعاد ویلا است. بعضی انتخاب‌ها تنها بر اساس تجملات بوده و هیچ منطقی پشت آن‌ها نیست. اگر به فکر ساخت ویلای ارزان هستید، از همان ابتدای راه باید هزینه‌ها را کنترل کنید. فرض کنید می‌خواهید برای یک ویلا تعداد زیادی اتاق، سرویس بهداشتی و… بسازید. تمامی این موارد علاوه بر مصالح به امکانات زیادی نیز احتیاج خواهند داشت. لوله کشی، برق کشی، خرید شیرآلات، مبلمان و… تنها نمونه‌ای از الزامات به شمار می‌روند.

تمامی این موارد باعث خواهند شد تا هزینه‌های ساخت و ساز بسیار افزایش پیدا کنند. پس برای اینکه اقتصادی‌تر رو به جلو بروید، در طراحی ویلا با ابعاد کوچک‌تر و تعداد اتاق‌های کمتر بهره ببرید.

برای ساخت ویلای ارزان بر روی محوطه سازی مانور زیادی دهید

یکی از بخش‌هایی که افراد توجه و علاقه زیادی به آن دارند این بوده که محوطه ویلا را در بهترین شکل ممکن بسازند. در واقع مانور زیادی بر روی آن می‌دهند. برای اینکه اقتصادی‌تر پیش بروید، نیاز به ساده سازی دارید. اگر می‌خواهید ویلای شما نمای بسیار زیبایی داشته باشد، حتما نیازی نیست که بخواهید از آیتم‌های گران قیمت استفاده کنید.

یک راه حل اقتصادی این بوده که از یک باغبان بخواهید برای شما گل کاری انجام دهد. این کار نه تنها شما را به سمت ساخت ویلای ارزان می‌کشاند، بلکه باعث خواهد شد تا بتوانید شاهد زیبایی و طراوت و در نهایت زندگی باشید.

همچنین بسیاری از افراد برای اینکه محوطه لوکس‌تر به نظر بیاید، از سنگ‌هایی با قیمت بالا برای تزئین استفاده می‌کنند. همین ایده می‌تواند برای شما بسیار هزینه داشته باشد. از این رو به جای اینکه دور تا دور را با کمک سنگ‌های گران قیمت تزئین و زیبا کنید، از همان ایده کاشت و پرورش گل که اقتصادی‌تر است، بهره ببرید.

ساخت ویلای ارزان

·یک طراح کاربلد را برای نقشه ساختمان انتخاب کنید

از جمله مواردی که باعث می‌شود تا ساخت ویلای ارزان ممکن گردد، انتخاب یک طراح مناسب است. اگر یک طراح به اندازه کافی متخصص و کاربلد باشد، می‌تواند از یک زمین با متراژ بسیار پایین، یک ویلای فوق‌العاده بیرون بیاورد. همه چیز بستگی به خلاقیت و حرفه‌ای بودن فرد دارد. بدون شک اگر طراحی یک ویلا اصولی و مطابق با استانداردهای موجود باشد، هزینه‌های مرتبط با ساخت و ساز را می‌تواند تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. پس به هیچ عنوان از این نکته مهم غافل نشوید.

ویژگی‌های طراح کاربلد

اگر به دنبال یک طراح با بهترین ویژگی‌ها هستید، توجه به نکات زیر بسیار حائز اهمیت است. این نکات بسیار مهم بوده و می‌توانند به شما کمک بزرگی را کنند.

  • فردی را انتخاب کنید که طراحی آگاهانه انجام می‌دهد. یعنی علاوه بر اینکه به سلیقه شما توجه می‌کند، استانداردهای لازم را نیز از یاد نبرد.
  • یک طراح خوب باید از صفر به صد برسد. این به خلاقیت فرد بر می‌گردد. یعنی اگر شما یک زمین 40 متری به یک طراح نشان دادید، با تخصص خود بتوانید چیزی طراحی کند که با یک زمین 140 متری امکان‌پذیر بود.
  • از دادن مشاوره به شما خسته نشود.

در صورتی که به این سه نکته توجه کنید، علاوه بر اینکه می‌توانید شاهد ساخت ویلای ارزان باشید، بلکه از ایده‌های ویژه نهایت لذت را خواهید برد.

·از مجموعه‌های ساخت و ساز کمک بگیرید

هر کاری برای اینکه بتواند به صورت اصولی پیش برود، نیاز به یک برنامه ریزی درست دارد. عدم وجود برنامه ریزی باعث خواهد شد تا در انجام کارها هیچگونه نظمی وجود نداشته باشد. به همین علت شاهد افزایش هزینه‌های جاری خواهید بود. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم از مجموعه‌هایی کمک بگیرید که در این راستا مشغول به فعالیت هستند.

ویلا وایت از جمله مجموعه‌های فعال در این زمینه به شمار می‌رود که با داشتن سال‌های تجربه در زمینه ساخت ویلای اقتصادی و ارزان، توانسته رضایت مشتریان را به سمت خود جذب کند. اگر شما نیز می‌خواهید کارهایتان طبق یک اصول خاص پیش بروند، کافیست صفر تا صد پروژه را به ویلا وایت بپسارید تا تاثیر نظم و برنامه ریزی را با بهترین کیفیت ممکن مشاهده کنید.

به این نکته در ساخت ویلای ارزان توجه کنید

یک نکته مهمی که در رابطه با این موضوع باید به شما بگوییم این بوده که هیچوقت برای کم کردن هزینه‌های موجود از کیفیت مصالح کم نکنید. مصالح هرچقدر مرغوب‌تر باشند، به همان اندازه نیز قیمت بالاتری خواهند داشت. متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که افراد برای اینکه هزینه‌ها را کاهش دهند، از ابعاد آهن آلات کم می‌کنند. این غیرقانونی‌ترین راهی است که هر فردی می‌تواند به سمت آن متمایل شود.

انجام دادن این کار در آینده‌ای نه چندان دور ضررهای خود را نشان خواهد داد. استفاده از مواد نامرغوب قدرت ویلا را تا حد زیادی پایین می‌آورد. به همین علت با یک زلزله ممکن است شاهد خسارت‌های مالی و جانی بسیار زیادی باشید. هر چند خسارت‌های مالی قابل جبران هستند، ولی سوالی که پیش می‌آید این بوده که برای جبران خسارت جانی چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

ساخت ویلای ارزان

سخن آخر

در این مطلب شما را با راهکارهایی آشنا کردیم که برای ساخت ویلای ارزان بسیار حائز اهمیت هستند. ساخت ویلا در کردان هزینه‌های مختلفی را با خود به همراه دارد. این هزینه‌ها بسیار بالا هستند. به همین علت با توجه به اوضاع اقتصادی و همچنین قیمت بالای مصالح، باید از راه حل‌هایی بهره ببرید که بتوانند باعث کاهش هزینه‌ها شوند. در این مطلب مهم‌ترین راهکارها را پیش روی شما گذاشتیم. شما با انتخاب یک مجموعه ساخت و ساز می‌توانید تمامی این نکات را پیاده سازی کنید و با صرف هزینه کم، صاحب یک ویلای بسیار شیک شوید.

منبع: استودیو معماری ویلاوایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *