طراحی ویلای لاکچری در کردان چگونه انجام می گیرد؟

در این مطلب قصد داریم کمی در مورد طراحی ویلای لاکچری و به طور کلی طراحی ویلا در کردان بپردازیم. هر قدر که زندگی شهرنشینی بیشتر توسعه پیدا می کند و زیادتر می شود مشکلات آن خود را بیشتر به معرض نمایش می گذارند. افراد در این نوع از زندگی به شدت در گیر و دار چالش ها، استرس ها و اضطراب ها قرار می گیرند و این موارد به صورت روزمره افزایش پیدا می کنند. علاوه بر این زندگی شهری سبب شده است تا افراد از طبیعت که سرچشمه ی حس های مثبت است دور بمانند و به نوعی آن را فراموش کنند.

طراحی ویلای لاکچری

همین دور بودن از طبیعت و عدم حضور آن در زندگی انسان ها سبب تشدید این استرس ها و دغدغه ها شده است. برای همین انسان همواره در پی محلی بوده که در آن بتواند حس آرامش را تجربه کند و بتواند در دامان طبیعت آرامش از دست رفته ی خود را بازیابد. معمولا افراد کل هفته را کار می کنند تا آخر هفته ها و تعطیلات را بتوانند در کنار خانواده یا دوستان خود در طبیعت به تفریح و گردش بپردازند و استرس های کل هفته را از خود دور کنند.

به همین دلیل است که در گوشه و کنار اطراف شهرهای بزرگ ساخت ویلا و باغ های تفریحی به شدت افزایش پیدا کرده است. در محدوده ی اطراف شهر تهران هم ییلاق ها و منطقه های خوش آب و هوایی قرار گرفته است که دارای طبیعت بسیار چشم نواز و زیبایی هستند بیننده را به خود مسحور می کنند.

سرمایه گذاری در مناطق ییلاقی

سرمایه گذاران این منطقه ها را انتخاب کرده و با ساخت ویلاهای لوکس در آنها آرامش را به این افراد هدیه می دهند. از جمله ی این منطقه ها می توان به دماوند، شهریار، لواسان و کردان اشاره کرد. در بین این منطقه ها ناحیه ی ییلاقی کردان کرج از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است و در نزدیکی کرج هم واقع شده است. در ادامه کمی در مورد طراحی ویلای لاکچری صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با ناحیه ی کردان کرج

در قسمت پیشین به چند منطقه از منطقه های اطراف تهران اشاره کردیم که دارای آب و هوایی مطبوع و چشم اندازی فوق العاده هستند. در اکثر این منطقه ها ساخت و ساز ویلا بسیار معمول بوده و خصوصا طراحی ویلای لاکچری به شدت به چشم می خورد. در بین منطقه های یاد شده یکی از لوکس ترین و محبوب ترین آنها ناحیه ی کردان است که در اطراف شهر کرج قرار دارد. این منطقه به شدت میان سرمایه گذاران محبوب بوده و همین امر سبب شده است تا در آن به صورت عمده به ساخت و ساز مشغول شوند و خصوصا نسبت به طراحی ویلای لاکچری و ساخت آن روی بیاورند.

موقعیت منطقه کردان

این منطقه ی ییلاقی که علاوه بر شرایط جوی مناسب از طبیعت زیبا و چشم نوازی هم برخوردار است در محدوده ی بیست کیلومتری کرج و نیز شصت کیلومتری تهران قرار گرفته است.

این ناحیه دارای یک رودخانه ی بسیار زیبا است که می توان آن را در شمار جذابیت های تفریحی این منطقه به شمار آورد. علاوه بر این، این ناحیه بسیار نزدیک اتوبان تهران – قزوین بوده و به همین علت از نظر رفت و آمد و موقعیت مکانی از شرایط خوبی برخوردار است.

ناحیه ی کردان به وسیله ی کوه ها محصور شده به نحوی که از سمت شرق کوه های آن به کرج رسیده و در سمت غربی آن هم به قسمت شمالی کوه های طالقان متصل می شود. برای همین این قسمت برای افرادی که به کوهنوردی علاقه دارند نیز مناسب است.

طراحی ویلای لاکچری

طراحی ویلا به چه معنا است؟

یکی از رشته های مهندسی معماری در زمینه ی محل های قابل سکونت را می توان طراحی ویلا دانست. امروزه با گسترش شهرنشینی مردم بیشتر تمایل دارند تا در ییلاق ها اقامت داشته باشند یا حتی حداقل آخر هفته ی خود را در آنجا سپری کنند. برای این که ببینیم طراحی ویلای لاکچری و به طور کلی طراحی ویلا چه هزینه هایی در بر دارد باید عامل های مختلف تاثیرگذار بر قیمت آن را مورد بررسی قرار دهیم.

یکی از عامل های مهم در این زمینه متراژ زمین مورد نظر است. این که چه میزان از آن قرار است تبدیل به بنا شده و چه میزان دیگری می خواهد تحت عنوان فضای سبز و حیاط و غیره مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این تعداد طبقه هایی که برای بنا در نظر گرفته می شود و نیز خواسته های اضافی مانند طراحی فضاهای خاص از جمله استخر، آلاچیق و غیره نیز بر قیمت نهایی طراحی ویلا اثر خواهند گذاشت.

یکی از مهم ترین هزینه ها برای طراحی داخلی ساختمان است و در کنار آن طراحی نمای ویلا هم از جمله عامل هایی هستند که روی قیمت نهایی طراحی ویلا تاثیر خواهند گذاشت. بهترین کار این است که طراحی ویلای خود را از صفر تا صد به گروهی واگذار کنید که در این کار با تجربه بوده و در عین حال از تخصص کافی هم بهره مند باشند.

طراحی ویلای لاکچری در کردان

در منطقه ی کردان ویلاها به دو صورت موجود هستند. نخست ویلاهای از پیش آماده شده و دیگری زمین های خام. عموما ویلاهای ساخته شده ای که در ناحیه ی کردان قرار دارند در سبک های کلاسیک، لوکس و مدرن طراحی شده اند. حال این به نظر و سلیقه ی شما برمیگردد که چه سبکی مورد علاقه ی شما است و دوست دارید برای خرید آنها اقدام کنید. مزیت ویلاهای آماده این است که شما میتوانید خیلی راحت ساختمان مورد نظر خود را بازدید کنید و در صورت عدم تمایل خیلی راحت از خرید آن دست بکشید.

در این روش شما سختی های سر و کله زدن با طراح و معمار و کارگر و غیره را ندارید و حتی لازم نیست برای گرفتن مجوز و غیره دردسرهایی را متحمل شوید. علاوه بر این به خوبی در وقت و زمان خود صرفه جویی می کنید و خیلی راحت می توانید پس از خرید خیلی زود برای اسباب کشی و استفاده از ویلای خود آماده شوید. نوع دیگر داشتن ویلا در کردان استفاده از زمین های خام و انجام کارهای طراحی ویلا از صفر تا صد به وسیله ی خود فرد است. در این روش فرد می تواند تمامی خواسته هایی که دارد را برای طراح شرح دهد و سپس طراح بر اساس آن نسبت به طراحی ویلای لاکچری اقدام خواهد کرد. این نوع از ویلاها کاملا شخصی ساز هستند و همه چیز مطابق میل و نظر صاحب آن انجام می شود.

طراحی ویلای لاکچری

زمان انتظار تا ساخت

یکی از نکته های منفی در رابطه با طراحی و ساخت ویلا از صفر تا صد این است که فرد به احتمال زیاد مدت زمان طولانی ای را درگیر ساخت و ساز خواهد بود و برای این که بتواند از ویلای خود استفاده کرده و آن را به مرحله ی بهره برداری برساند مدت زمان طولانی را باید منتظر بماند. این در حالی است که در خرید ویلاهای آماده چنین مشکلی نیست و فرد می تواند خیلی راحت ویلایی که پسندید را با پرداخت مبلغ در همان لحظه در اختیار داشته باشد و بلافاصله  نسبت به سکونت در آن اقدام کند. البته انتظاری که برای ساخت ویلای مورد علاقه ی خود می کشید قطعا ارزش نتیجه ی نهایی را دارد و شما در انتها می توانید در ویلایی که تک تک زوایای آن با نظر و سلیقه ی خودتان همخوانی دارد لذت آرامش را تجربه کنید.

منبع: ویلا وایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *