آشنایی با ارزان ترین روش های ساخت ویلا

امروزه همه به دنبال روش‌های اقتصادی هستند تا از طریق آن‌ها بتوانند به ساخت ویلای ارزان‌قیمت روی بیاورند و مبلغ باقی‌مانده را صرف چیزهای دیگر کنند. روش های طراحی ویلا و ساخت ویلای ارزان شامل موارد مختلفی بوده و هر کدام از آن‌ها، از این قابلیت برخوردار هستند تا تاثیر چشمگیری را بر روی کاهش هزینه‌ها داشته باشند. ساخت ویلا در کردان به دلیل منطقه‌ای که دارد، ممکن است هزینه‌های زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. ولی از آب و هوای خوب آن نمی‌توان گذر کرد.

از این رو برای اینکه بتوانید به سمت روش اقتصادی متمایل شوید، باید از نکات و روش‌هایی بهره ببرید که تاثیر گرانی زمین و منطقه جغرافیایی را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهند. این موضوع قابل بحثی است که در این مطلب بیشتر به بررسی آن خواهیم پرداخت. از این رو تا انتهای این مطلب ما را دنبال کنید.

ارزان ترین روش های ساخت ویلا

روش های ساخت ویلای ارزان کدامند؟

توجه به کوچک‌ترین موارد نیز می‌تواند از هزینه‌های ساخت و ساز شما بکاهد. به همین علت قبل از اینکه فرایند ساخت را شروع کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما یک تحقیق کامل در رابطه با این موضوع داشته باشید. همچنین برای اطمینان از اینکه آیا تحقیقات شما صحت دارند یا خیر، می‌توانید از مجموعه مرتبط با این موضوع کمک بگیرید. مجموعه ویلا وایت می‌تواند به شما کمک کند تا شرایط لازم را برای ساخت ویلاهای ارزان فراهم کنید. پس با دقت به تمامی مواردی که در ادامه گفته خواهند شد، توجه کنید.

 • آیا واقعا ویلای دوبلکس لازم است؟

ویلاهایی که ساخته می‌شوند، اکثرا برای دورهمی‌های آخر هفته‌ها و یا تعطیلات رسمی کشور هستند. به همین علت می‌توانید از خیلی چیزها چشم‌پوشی کنید و تنها به دنبال آن حس خوب از آب و هوای موجود و گردش‌ در طبیعت باشید. به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که به فکر ساخت ویلای دوبلکس نباشید.

ویلای دوبلکس به این معنا است که انگار شما یک ویلای دوطبقه را می‌سازید. چرا که باید مصالح بیشتری تهیه کنید و قاعدتا تعداد روزهای کاری نیز افزایش خواهند یافت که این بر روی دستمزد کارگران نتیجه مستقیم خواهد گذاشت. پس از روش های ساخت ویلای ارزان می‌توانیم به ویلای یک طبقه اشاره کنیم.

 • نقش مصالح را جدی بگیرید

مصالح را می‌توانیم جزو عناصری جای دهیم که بر روی هر چیزی تاثیر می‌گذارد. اگر می‌خواهید برای کاهش هزینه‌های ساخت و ساز، کیفیت مصالح را پایین بیاورید باید بگوییم که بهتر است همه چیز را متوقف کنید. امنیت مهم‌ترین چیزی است که مستلزم توجه است. پس باید از ایده‌های بهتری کمک بگیرید. به عنوان مثال به شما پیشنهاد می‌کنیم از مصالحی بهره ببرید که دست دوم هستند و در پروژه‌های قبلی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

البته منظور از مصالح دست دوم آجر، کاشی و… نیست و به مواردی همچون آهن‌آلات ختم می‌شوند که مقاومت بالایی را از خود به نمایش می‌گذارند. همچنین یک نکته مهمی که در این باره وجود دارد این بوده که معمولا در انتهای هر پروژه تعدادی مصالح باقی می‌مانند و همینطور به حال خودشان رها می‌شوند.

برای جلوگیری از این اتفاق باید طراحی خانه به صورت کامل انجام بگیرید و متناسب با اجزای درونی مصالح نیز خریداری شوند. با این کار می‌توانید تا 5 درصد از هزینه‌های صرف‌شده بکاهید. این مورد از مهم‌ترین روش های ساخت ویلای ارزان به شمار می‌آید.

 • از روش های ساخت ویلای ارزان می‌توانیم به استفاده از ساندویچ پانل اشاره کنیم

برای اینکه بتوانید از صفر تا صد کار ساخت ویلا را به صورت ارزان پیش ببرید، می‌توانید از ساندویچ پانل بهره ببرید. امروزه افراد بسیار زیادی به این روش روی می‌آورند. چرا که تاثیر فوق‌العاده در کاهش قیمت‌ها دارد. اگر از بحث قیمت نیز عبور کنیم، می‌توانیم اینطور بیان کنیم که ساندویچ پانل‌ها علاوه بر کیفیت بالا، از مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند.

پس در یک نگاه کلی ساندویچ پانل‌ها به دلیل قیمت مناسب، کیفیت و مقاومت بالا به محبوبیت بالایی دست پیدا کرده‌اند. از این رو می‌توانیم از آن به عنوان بهترین روش های ساخت ویلای ارزان یاد کنیم.

 • نیازی به محوطه سازی نیست

یکی از مواردی که می‌تواند باعث افزایش هزینه‌ها شود، مانور بر روی محوطه‌سازی است. گاهی اوقات باید قید طراحی و زیبایی‌های جانبی را بزنید و به سمت اقتصادی‌تر بودن در حرکت باشید. یکی از این موارد همانطور که اشاره شد، محوطه‌سازی است.

محوطه‌سازی بسیار پر هزینه خواهد بود. البته خیلی از افراد تنها تصوری که از ویلاها دارند این بوده که یک استخر بزرگ در وسط حیاط قرار گرفته شده است و تمامی اطراف با کمک درخت‌ها و گیاهان زینتی تزئین شده‌‌اند. ویلا را بدون این موارد نیز می‌تواند ساخت. در واقع از روش های ساخت ویلای ارزان این بوده که محوطه سازی به صورت کامل حذف شده و هزینه آن صرف چیزهای مفید دیگری شود.

ارزان ترین روش های ساخت ویلا

 • نمای داخلی و خارجی نیز هزینه‌های زیادی را نیاز دارند

از دیگر مواردی که باعث خواهند شد هزینه‌های زیادی را برای ساخت ویلا پرداخت کنید، نمای داخلی و خارجی است. قطعا نمی‌توان از تاثیر این نماها بر روی زیبایی عبور کرد. ولی حتما نیازی نیست تا از گران‌ترین مصالح و ایده‌ها استفاده کرد. گاهی اوقات با مصالح بسیار ساده و کاربردی نیز می‌توان نماهایی را خلق کرد که با میلیاردها هزینه امکان پذیر نخواهند بود. از این رو در طراحی نما نیز به صورت اقتصادی عمل کنید و زیبایی را فدای هر چیزی نکنید.

 • کار را به طراح حرفه‌ای بسپارید

تنها یک طراح حرفه‌ای می‌توان با نقشه‌ها و ایده‌های خود به شما در رسیدن به روش های ساخت ویلای ارزان کمک کند. پس زمان زیادی را بر روی پیدا کردن یک طراح حرفه‌ای بگذارید. هر چقدر زمان بیشتری را بر روی تحقیقات بگذارید، به همان اندازه نیز می‌توانید نتایج بهتری را مشاهده کنید.

 • نقش یک گروه معتبر را نباید از یاد ببرید

فرض را بر این می‌گیریم که شما به اندازه کافی در زمینه ساخت و ساز تخصص دارید. ولی این کافی نیست. استفاده از یک گروه مجرب می‌تواند به شما کمک‌های بزرگی را کند. در هر صورت چندین تفکر و ایده، بهتر از یک مغز است. این گروه‌ها برنامه و پلن لازم را می‌ریزند و مطابق با آن کار ساخت و ساز را انجام می‌دهند. این افراد با تجربه‌ای که دارند، سعی می‌کنند ارزان‌ترین روش‌های ساخت و ساز ویلا را برای شما پیدا کنند. پس درباره این موضوع نگرانی خاصی نداشته باشید و کارهایتان را به این دست مجموعه‌ها بسپارید.

کدام گروه بهترین روش های ساخت ویلای ارزان را ارائه می‌دهد؟

امروزه می‌توانید به گروه‌های مختلفی دسترسی داشته باشید که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به ویلا وایت اشاره داشته باشیم که چندین سال است در زمینه خرید و فروش ویلا در حال فعالیت هست و مشاوره‌های لازم را در رابطه با ساخت و ساز به کاربران مختلف ارائه می‌دهد. از این رو اگر شما نیز به دنبال این دسته از گروه‌ها هستید، کافیست با راه‌های ارتباطی درج‌شده در سایت تماس برقرار کنید تا بهترین مشاوره‌ها را در رابطه با زمینه مربوطه دریافت کنید.

ارزان ترین روش های ساخت ویلا

سخن آخر

در این مطلب به بررسی روش های ساخت ویلای ارزان  و طراحی ویلا پرداخته شد. این روش‌ها و نکات مطرح‌شده به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید مبلغ بالا و چشمگیری را برای خودتان ذخیره کنید و آن را در جاهای بهتری خرج کنید. پس اگر شما نیز می‌خواهید به این آرزو و یا هدف دست پیدا کنید، کافیست به نکات مهمی که در این مطلب گفته شدند، توجه داشته باشید.

منبع: ویلا وایت

2 پاسخ
 1. hamidi_vila
  hamidi_vila گفته:

  ممنون از ویلا وایت به خاطر مطلب مفیدشون بابت ساخت ویلای ارزان

  پاسخ
 2. رحمان محمدی
  رحمان محمدی گفته:

  ممنون از ویلا وایت
  من تجربه کتر با مجموعه ویلا‌وایت رو داشتم. و خدا رو شکر خیلی راضی هستم.
  ممهون از خانم حمیدی عزیز

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *