ویلای اغشت

موقعیت: کردان- اغشت

مساحت زمین: 612 متر مربع

متراژ کل طراحی:140مترمربع

سبک:  مدرن

وضعیت: در حال اجرا

با توجه به تبلیغات گسترده چند سال اخیر، منطقه کردان و اغشت به عنوان جاذبه گردشگری و توریستی غرب تهران شناخته شده است . همین امر باعث رونق طراحی ویلا و ساخت ویلاهای لوکس و لاکچری در این منطقه گردیده است.

چالقه یکی از منطقه گردشگری و توریستی اغشت است که دارای آب و هوای مطبوع با درختان بلند و چشمه های زلال در دامنه کوه است که مقصد گردشگران زیادی می باشد.

این ویلا، بر روی ارتفاعات این منطقه واقع شده است .به گونه ای که وقتی در سایت قرار میگیرید کل شهرستان ساوجبلاغ زیر پای شماست. و اگر آن را به عنوان بام ساوجبلاغ در نظر بگیریم سخنی گزاف نگفته ایم.

این ساختمان با دید گسترده و چشم انداز فوق العاده نسبت به باغات اطراف، در یک طبقه طراحی شده است. با توجه به موقعیت خاص مکانی سایت و منظره چشم نواز آن گروه معماری ویلاوایت تمام توان خود را برای بهره مندی از آن نموده است. طرح پیش رو در تعامل کامل با طبیعت است و جزیی از آن به حساب می آید.

هندسه طرح ترکیب دو مستطیل ، یکی کشیدگی طولی و دیگری کشیدگی در ارتفاع، است. برای بهره مندی از دید، فضای پذیرایی به گونه ای طراحی شد که در هر سه ضلع آن پنجره بلند قدی قرار گرفته و گویی ساختمان جزیی از محیط اطراف خود است.

تصاویر پروژه