هنگام خرید ویلا در کردان به چه نکته هایی باید توجه کنیم؟

در حال حاضر با توجه به اینکه زندگی در شهرها بسیار سخت شده و مردمی که در شهرها زندگی می کنند کلافه از استرس و آلودگی و شلوغی و سایر مواردی از این دست هستند ییلاق ها و مکان های تفریحی از اهمیت زیادی برخوردار شده اند. شهرنشینان همواره به دنبال طبیعتی آرام و بکر بوده اند تا اوقات فراغت خود را در آن سپری کنند و سپس هفته ی جدید را با نشاط و انرژی بالا شروع کنند. یکی از این منطقه های ییلاقی نزدیک به پایتخت و در عین حال محبوب تهرانی ها منطقه ی کردان است که خرید ویلا در کردان را به یکی از سرمایه گذاری های بسیار خوب و ارزشمند تبدیل کرده است.

اما این سوال پیش می آید که مشخصه های یک ویلای مناسب در کردان چیست؟ چه مواردی را می بایست در زمان خرید ویلا در کردان مدنظر داشته باشیم تا بتوانیم تجربه ی خرید خوبی داشته باشیم و متضرر نشویم؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوالات تا انتهای این مطلب با ما باشید تا به شما نکته هایی را برای داشتن یک تجربه ی خرید دلچسب ارائه دهیم.

ویلای مناسب در کردان

در هنگام خرید ویلای مناسب در کردان به چه مواردی باید دقت کنیم؟

برای این که بتوانید یک ویلای مناسب در کردان پیدا کنید می بایست برخی موارد و نکته ها را در نظر داشته باشید و سپس اقدام به خرید کنید. برخی از این نکته ها به شرح زیر هستند:

 1. هدف خود را از خرید ویلا مشخص کنید:

  مهم است که بدانید از انتخاب یک ویلای مناسب در کردان و خرید آن چه هدفی را در سر دارید؟ آیا قصدتان سرمایه گذاری و کسب درآمد است یا خرید برای استفاده؟ آیا می خواهید به صورت مستمر در آن ساکن شوید یا آن را فقط برای تعطیلات و اخر هفته ها نیاز دارید؟ و … با توجه به هدفی که در سر دارید می توانید انتخاب های مختلفی هم داشته باشید.

 2. میزان بودجه ی خود را مشخص کنید:

  یکی از مهم ترین عامل ها که می بایست در خرید ویلا به آن توجه شود بودجه ای است که شما در اختیار دارید و میزان هزینه ای که قرار است برای خرید خرج کنید. هرقدر بودجه ی شما بیشتر شود قطعا ویلای بهتر با امکانات پیشرفته تر و بیشتری در اختیار خواهد داشت.

 3. کسب آشنایی در مورد منطقه ی کردان:

  وقتی می خواهید در منطقه ای اقدام به خرید ملک کنید می بایست حتما در مورد آن اطلاعات لازم را کسب کنید. یکی از منبع های اطلاعاتی با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی اینترنت است. همچنین شما می توانید از مشاوران املاک مستقر در ناحیه هم برای کسب اطلاعت کمک بگیرید.

 4. نوع ویلای مدنظر شما هم از اهمیت بالایی برخوردار است:

  پیش از هر چیز باید ببینید چه نوع ویلایی را برای خرید در نظر دارید؟ جنگلی یا کوهستانی؟ یک طبقه و یا دوبلکس؟ شخصی یا ویلاهای موجود در شهرک ها؟ و غیره … . بر اساس استفاده ای که از ویلا دارید و انتظاراتتان می توانید به انتخاب ویلای مناسب در کردان بپردازید.

از جمله سایر عامل های دیگری که در هنگام خرید ویلا می بایست آنها را مورد توجه قرار دهید می توان به این موارد اشاره کرد: نوع طراحی ویلا، آب و هوای منطقه، منظره ی ویلا، نحوه ی دسترسی به آن، امکاناتی که ویلا در اختیار دارد، سطح کیفی ساخت بنای ویلا، امنیت آن و سایر مواردی از این دست.

ویلای مناسب در کردان

نکته ای مهم در انتخاب ویلا در کردان: نوع سند و پایان کار

شاید بتوان یکی از مهم ترین نکته هایی را که در هنگام انتخاب ویلای مناسب در کردان و خرید آن می بایست مدنظر قرار داد همین موضوع سند و پایان کار ویلا است. نوع سند هر ملک حال میخواهد ویلا باشد یا باغ و باغچه و یا حتی منزل مسکونی همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می بایست که حتم شش دانگ باشد و در آن هیچ گونه مشکل و ایهامی موجود نباشد. دقت کنید اگر ویلایی که می خواهید اقدام به خرید آن کنید هنوز تکمیل نشده است و در مرحله ی ساخت قرار دارد دارای هیچ سندی نیست، پس تنها به پرداخت مبلغی جزئی به عنوان پیش پرداخت اکتفا کنید و پرداخت هزینه را به زمان گرفتن سند و اتمام کار موکول کنید.

چرا که در کردان برخی از زمین ها دارای مجوز ساخت نیستند و پایان کار نداشته و اصطلاحا به صورت قاچاقی ساخته می شوند. در نتیجه اگر شما ویلایی را خریداری کنید که پایان کار ندارد یا سند آن دارای مشکل است ممکن است هر لحظه با خطر تخریب مواجه باشید.

نکته مهم برای خرید ویلای مناسب در کردان

به این موضوع هم دقت کنید که اگر ویلایی که قصد خرید آن را دارید از سند مشاع بهره مند است  حتما می بایست دارای مواردی مانند کنتور برق، کنتور گاز و در کنار همه ی اینها مهم ترین عامل یعنی مجوز ساخت یا پایان کار هم بهره مند باشد. در این صورت این ویلا را می توان به راحتی برای خرید و یا فروش آن اقدام کرد چون با در دست داشتن پایان کار ویلا شما به عنوان مالک قادر هستید که سند آن را جداسازی کرده و آن را به صورت سند ششدانگ تغییر دهید.

در صورتی که به صورت مشاع قصد خرید ویلایی را دارید یعنی ویلا بین چند نفر مشترک است حتما پیش از امضای قرارداد این موضوع را بررسی کنید که افرادی که میخواهند قرارداد را امضا کنند دارای وکالت رسمی که قانونی و معتبر باشد هستند یا خیر. به هیچ عنوان با افرادی که وکالت غیر رسمی دارند معامله نکنید.

جواز ساخت ویلا در کردان : نکته ای مهم هنگام خرید

منطقه ی کردان واقع در استان البرز یکی از ناحیه هایی است که از طبیعت بسیار زیبا و چشم نوازی برخوردار است. همجواری این ناحیه با کوه و نیز رودخانه ای که از وسط آن عبور می کند سبب شده است تا این منطقه از نظر ییلاقی بسیار دلنشین بوده و مورد توجه قرار بگیرد، به طوری که ساخت و ساز ویلا در آن بسیار رونق گرفته و به یکی از راه های سرمایه گذاری بدل شده است. اما یکی از مهم ترین عامل هایی که می بایست در هنگام انتخاب ویلای مناسب در کردان به آن توجه کرد جواز ساخت زمینی است که ویلا در آن واقع شده است.

ویلای مناسب در کردان

خوب است بدانید جواز ساخت معمولا برای زمین هایی که کاربری کشاورزی دارند تحت هیچ شرایطی صادر نمی شود و تقریبا بیشتر ویلاهای ساخته شده در کردان در بافت کشاورزی قرار داشته و از پایان کار و جواز ساخت برخوردار نیستند.

هرچند در برخی نقاط و ناحیه های کردان هم زمین هایی وجود دارند که در بافت کشاورزی روستا قرار نداشته و می تواند برای آنها مجوز ساخت دریافت کرد. اما تعداد آنها به شدت کم بوده و حتی گاها ممکن است دارای قسمت های بسیار بالایی باشند. که در این صورت اگر این منطقه با ویژگی ها و مشخصه هایی که شما در نظر دارید همخونی دارد می توانید در جهت خرید آن اقدام کنید.

نکته ی دیگری که در این زمینه می بایست به آن توجه شود این است که  اگر زمین و یا ویلای مورد نظر در بافت روستایی واقع شده باشد فرد قادر است از طریق دهیاری روستا اقدام کرده و مجوز ساخت را دریافت کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *